#1 2012-01-18 13:35:36

POWERADE

Admin

Zarejestrowany: 2012-01-18
Posty: 99999999
Punktów :   

Coś o snajperkach! z chrome

Dla snajperów twórcy przygotowali aż dwie broni tego typu - Matson ACC oraz OCI Crom . Pierwsza broń zajmuje mało miejsca, ale nie może pochwalić się dużymi obrażeniami. Za to Crom to kobyła porównywalna ze współczesnym M82A1 "Barret". Obrażenia 220, zasięg ponad 900 metrów i 14 naboi w magazynku powodują, że Internetowi kampeszy wybierają właśnie ją.

Matson zawsze był niedoceniany. Jeszcze do niedawna podstawową snajperką był OCI Crom . Dopiero przypadek, zmusił snajperów do zainteresowania się Matsonem. Każdy chyba pamięta zlikwidowanie Croma i Nitrona na Starym 6x bez implantów. Pierwsze wrażenie było bardzo złe. Od razu można było zauważyć wady Matsona, a jeszcze wtedy nie poznaliśmy jego zalet. Szczególnie przeszkadzała mała siła ognia. Trzeba było zacząć polować na "głowy". Jednak szybko poznaliśmy Jego główną zaletę SZYBKOSTRZELNOŚĆ. W połączeniu z mapką bez implantów i celnością jaka wymuszał powolny Crom...szybko okazało się że Matson jest jeszcze bardziej zabójczy od Croma...(Kilkanaście dni później Matson także został zabrany z Serwera 6x...ale już większość ze snajperów zdążyła go polubić)....Kolejne kilka tygodni należało do snajperów walczących Matsonami....I znów zostaliśmy Cheaterami

Przeglądając Fora rożnych Klanów rzuca się w oczy szczególna niechęć do snajperów, każdy z nas chyba tego osobiście doświadczył .Czasem dochodziło nawet do ostrych wymian zdań.... w różnych językach. Skąd się bierze ta niechęć? Jest ona nierozerwalnie związana ze sposobem walki snajperką. Brak bezpośredniego zaangażowania w walkę, pozorne pozostawanie na "dalekich tyłach"... Ale chyba najważniejsze jest to że ...strzał snajperką jest niespodziewany, czasem w pełnym biegu gdy się juz widzi cel ...należy zaczynać od początku nawet nie widząc przeciwnika który nas trafił...i często przeciwnik pozostaje daleko poza naszym zasięgiem...Ale i nasza drużyna nas nie będzie lubiła. Zabieramy prawie pewne Fragi...często po długiej walce....snajper "zabiera Fraga". Wiec jeśli się ktoś decyduje na "zostanie" snajperem musi się liczyć z nieprzychylnym nastawieniem obu drużyn...

A na czym polega sama technika walki Matsonem, na co należy szczególnie zwrócić uwagę...? Dwie cechy są najważniejsze szybkość i celność . Podstawowym błędem początkujących graczy jest szukanie kryjówek, walka w pozycji leżącej, bez ruchu...są w stanie zdobyć kilka fragów czasem nawet "dobrych" fragow ale są też bardzo łatwym celem...(nawet jeśli korzystają z implantów ) i to nie tylko Snajperów i szybko zmieniają broń na maszynową. Ważne jest pozostawanie w ciągłym ruchu i uważna obserwacja przedpola oraz nie należy zapominać o tym co się dzieje za naszymi placami. Jeśli ma się w teamie innego Snajpera ważny jest także refleks. W przypadku celności jest już troszkę trudniej. Często na naszej drodze staje nasz największy przeciwnik Opóźnienie. Sprawa jest prosta w przypadku nieruchomego celu... np. przyczajonego.. "dobrze" schowanego snajpera . Wystarczy pozostawać w ruchu i oddać jeden celny strzał (osobiście polecam powtórzyć, strzelić jeszcze raz w ten sam cel) Trudniej jest w przypadku "ruchomego" celu. A najgorzej "Ruchomego Skaczącego " celu ... Tutaj zaczyna się liczyć doświadczenie i umiejętność obserwacji....Należy przewidzieć kierunek ruchu naszego celu...oraz skorzystać z SZYBKOSTRZELNOŚCI Matsona.. W przypadku dobrego przeciwnika z całą pewnością jeden strzał nie wystarczy...Czasem przeciwnik nam "pomaga" uzupełniając ekwipunek takich okazji nie wolno marnować !

Jakie sa najlepsze mapki dla Snajperów..?? Można powiedzieć że tylko na dwóch mapkach używanie snajperki mija się z celem. Oczywiście myślę o Dexonie i Treasurze...Na każdej innej mapie można z powodzeniem "snajpować". Osobiście najlepsze wyniki miałem na Trenchu 3 (zainteresowanych odsyłam do Moich Screenów)... Podobnie jak na Trenchu2, przy czym jest to chyba jedyna mapka gdzie snajper może pozostać praktycznie niewidoczny!...Oraz oczywiście Soilent....!!! Na tej mapce chyba spędzamy najwięcej czasu i większość z graczy ją lubi.

Snajperka a implanty. W zasadzie grając snajperka używanie implantów jest mało przydatne. Większość implantów jest dla nas bezużyteczna...Warto tylko poprawić szybkość i odporność . Natomiast implanty staja się ważne jeśli mamy na myśli nasze cele!!! Co prawda dobrze strzelony Hed, nawet przy wszystkich włączonych implantach powoduje "śmierć" ale grając przeciwko dobremu graczowi jest to raczej przypadek... należy być przygotowanym na... kilka strzałów... Implanty zdecydowanie utrudniły grę Matsonem ale z drugiej strony....niewielu snajperów powróciło do Chroma. Można naprawdę mieć dobre wyniki grając snajperka na mapce z implantami.

Jeszcze musze wspomnieć o Najlepszym Przyjacielu Każdego Snajpera ... NoN Fragerze. Walka Matsonem na krótki dystans mija się z celem... z bliska Matson jest nieskuteczny. Należy poznać technikę walki Fragerem... ale to już temat na inny artykuł...

Implanty spowodowały jednak cos innego. Powoli coraz więcej spośród nas odchodzi od Snajperek. Nitron + odpowiednie implanty w zasadzie jest tak samo skuteczny ja Matson czy Croma i dlatego jest jeszcze bardziej szybkostrzelny i o wiele bardziej przydatny w bezpośrednim starciu. W przypadku Cafsa jest jeszcze gorzej. Jest skuteczniejszy od snajperki. Tylko...grając Nitronem lub Cafsem ..nie można zajrzeć spojrzeć w oczy fragowi.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rurka foniatryczna kody diablo 2 lod majkraft pl zagadka z liczbami Pisanie na trade elf bot nie działa